Dizaina Studija. Telpa Forma Laiks

Noslēguma numurs
Pirkt žurnālu 32 (32) 2012 ENG

Dizaina skola

Mācīt un mācīties

“Par mākslas vidusskolu nākotni runājot,” saka Ilze Kupča, Kultūras ministrijas Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra Kultūras un radošās industrijas izglītības nodaļas vizuālās mākslas izglītības eksperte, “kultūras ministrijas nostāja ir saglabāt visas mākslas vidusskolas. Tās mums Latvijā ir nedaudz, un tās nodrošina iespēju reģionu jauniešiem iegūt mākslas izglītību netālu no savas dzīvesvietas.”

Uzdrošināšanās, jeb kā mācīt un ko mācīties

Lai redzētu, kas dizainā notiek t. s. grassroots jeb pamatlīmenī, vērts sekot līdzi aktivitātēm dizaina izglītības augstskolās. Tās raksturo dizaina aprites klimatu, savukārt mācību metodika plašākā tvērumā kalpo kā lakmusa papīrs, lai vērtētu sabiedrības sociālo briedumu un vidi, kuras ietvaros šī kompleksā parādība – dizains – eksistē. Salīdzinājumam – Eindhovenas Dizaina akadēmijas 2010. gada izlaiduma darbu skate un Latvijas Mākslas akadēmijas dizaina izglītības process un rezultāti, kas plašākai auditorijai kļūst aizvien pieejamāki.

Finišs un “Starts 2010”

[starts1]Atšķirībā no Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas gadskārtējām diplomdarbu izstādēm, kas ierasti kopā satur gan darbu tēma, gan izkoptas ekspozīcijas, Latvijas Mākslas akadēmi...

Domā Citādāk!

Stokholmas mēbeļu meses jauno dizaineru paviljonā Greenhouse šogad bija pārstāvētas divdesmit divas skolas un trīsdesmit seši jaunie dizaineri. Par paviljona devīzi šogad varētu uzskatīt meses godaviesa modes dizainera Pola Smita atzinumu “Loģika ir prognozējama, domā citādāk!” Un jaunie arī cenšas domāt un darīt atšķirīgi, to var sacīt gan par dizaineru, gan skolu ekspozīciju koncepcijām.

Juveliermāksla jaunās rokās

Karaliskās mākslas koledžas Metālmākslas un juvelieru nodaļas (Royal College of Arts, Department of Goldsmithing, Silversmithing, Metalwork and Jewellery) 2009. gada absolventu darbi.

Konkurss “Dizains taupībai 2009” noslēdzies. Situācija ir atvērta!

“Dizaina Studijas” konkurss “Dizains taupībai 2009” ir noslēdzies. Par konkursa uzvarētāju atzīta Asnate Cīrule ar darbu “Pārnēsājams gaismas ķermenis” (2009). Otrajā vietā konceptuālā dizaina izstrādājums ar sociāli aktuālu skatījumu – Agneses Melnbārdes “Nenokar degunu, uzsien!” (2009). Trešo vietu ieguvis Guntars Maziks ar darbu “Durvis” (2009).

! This website is not being mainainted !
disclaimer